Internetový marketing je pojem, kterého se někteří provozovatelé webů bojí, ale pokud chtějí uspět a dostat na svůj web co nejvíce návštěvníků, měli by se o něj zajímat. Jde o široký pojem, který zahrnuje různé formy propagace. Ne každá propagace je však vhodná a ne každá vám zajistí návratnost vašich finančních prostředků. Mezi nejvyhledávanější a nejčinnější formy propagace patří SEO a PPC.

SEO

Optimalizace pro vyhledávače má za cíl dostat váš web na nejlepší příčky ve vyhledávání na důležitá klíčová slova. Toho lze dosáhnout prací na ON page a OFF page, respektive na obsahu webu a jeho popularitě, obsah webu by měl být pro vyhledávače plně validní a je potřeba, aby splňoval určité standardy. Co se týče popularity, je třeba dbát na rozšiřování odkazového profilu, který bude podporovat potřebná klíčová slova. SEO je třeba dělat správně, aby přineslo výsledky a vždy je lepší se obrátit na agenturu, která vám SEO služby zajistí.

PPC

PPC reklama je cílená reklama, která má různé podoby, od textové až po obrazovou, videoreklamu aj. Objevuje se ve vyhledávání i v obsahu webů a na rozdíl od SEO na její efekt čekat nemusíte, může být spuštěna už do několika dnů a zajistit vám mnoho návštěvníků. Oblíbená je ppc reklama google, ale v tuzemsku se pro PPC často používá třeba i Sklik nebo Facebook. U této reklamy platíte jen za lidi, kteří se přes reklamu dostanou na vaše stránky. Jestli vás zajímá, ppc reklama jak na to, tak nejlépe se zkušenou agenturou. Stejně jako u SEO, i u PPC můžete začít svépomocí, ale amatérské vedení reklamy vám může přinést jen mnoho ztraceného času i peněz, vždy se vyplatí propagaci svěřit profesionálům, kteří vědí co dělají a u kterých máte úspěch zaručený.